Gothart

Skupina Gothart vznikla v roce 1993. Nejdříve se zabývala pouze interpretací středověké hudby („Por nos de dulta“, „Stella splendens“), od podzimu 1998 začíná vzniká koncertovat takřka výhradně s world music programem. Gothart hraje vlastní úpravy balkánských lidových písní a tanců. Výsledkem je první nestředověké album „Adio querida“, v pořadí již třetí album skupiny. Gothart v té době vystupuje na mnoha festivalech v Čechách, a zejména pak zahraničí.

Gothart

V únoru 2000 je poprvé hostem televizní „Noci s Andělem“ a v prosinci téhož roku vystupuje také v silvestrovském pořadu „Ponorka“. V roce 2001 vychází album „Cabaret“, kde již naplno zaznívá to, co bylo naznačeno na „Adio querida“ - originální styl a pojetí balkánských tradicionálů. Vzniká tak nový hudební směr, který Gothart pojmenovává Rakija'n'roll. To je také titul zatím posledního, pátého řadového alba z roku 2003. V říjnu 2003 se Gothart opět objevuje v televizní „Noci s Andělem“, kde prezentuje nové CD a svůj klip na instrumentálku „Blachinja“ (režie: David Čálek).

Gothart

Na začátku roku 2005 vytváří skupina speciální koncertní a scénické provedení posledního alba nazvané Rakija'n'roll Show, jehož součástí byla také videoprojekce kombinující živě snímané záběry z vystoupení s dalšími vizuálními prvky - fotografie Karla Tůmy z cyklu Mezisvěty (1. místo Czech press photo 2002), speciální kreslené animace, atd. Největší změnou oproti standartnímu koncertnímu zvuku Gothartu byla účast dechové sekce, kterou pro skupinu zaranžoval skladatel Petr Ostrouchov (autor hudby k filmu Želary aj., skupina Sto zvířat). Multimediání představení Rakija'n'roll Show, na kterém se podílelo více než 50 lidí, se objevilo během roku 2005 na většině významných festivalů v Čechách i na Moravě.

Během své třináctileté existence Gothart odehrál přes 700 koncertů, festivalů a benefičních akcí, včetně vystoupení ve Francii, Německu, Polsku, Slovensku, atd.

Hledej

Následující koncerty


Warning: mysqli_query(): Couldn't fetch mysqli in /usr/home/pav/www/mysql2i-master/mysql2i.class.php on line 449

Warning: mysqli_query(): Couldn't fetch mysqli in /usr/home/pav/www/mysql2i-master/mysql2i.class.php on line 449

Warning: mysqli_error(): Couldn't fetch mysqli in /usr/home/pav/www/mysql2i-master/mysql2i.class.php on line 133

Notice: Query failed: SQL: SELECT c_date, c_time, c_text, c_type from concertspok WHERE c_date >= '2021-3-4' ORDER BY c_date LIMIT 03 in /usr/home/gothart/www/admin/mysql.php on line 76

Warning: mysqli_fetch_array() expects parameter 1 to be mysqli_result, null given in /usr/home/pav/www/mysql2i-master/mysql2i.class.php on line 149

» všechny koncerty

Pro pořadatele

CD - Diskografie

Rakioactive

NOVINKA

Rakioactive (2006)

 

Rakioactive Tour 2007

Rakioactive Tour 2007

Podporujeme

mlog.cz - hudební delikatesy